Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Autoklawy kosmetyczne i medyczne

( ilość produktów: 50 )

W kategorii autoklawy kosmetyczne znajdziesz urządzenia gwarantujące najwyższy poziom bezpieczeństwa higienicznego w Twoim salonie kosmetycznym, fryzjerskim czy gabinecie SPA. Autoklawy to kluczowy element wyposażenia, który zabezpiecza przed niebezpiecznymi dla zdrowia mikroorganizmami. Oferujemy różne typy autoklawów, w tym parowo-ciśnieniowe i z drukarką, które spełniają różne potrzeby i wymagania. Wszystkie nasze produkty są wysokiej jakości, gwarantują skuteczną sterylizację i pomagają budować profesjonalny wizerunek Twojego biznesu. Zadbaj o bezpieczeństwo i komfort swoich klientów, wybierając profesjonalny autoklaw medyczny z naszej oferty.

Wszędzie tam, gdzie w trosce o dobro klientów lub pacjentów konieczna jest bezwzględna higiena i sterylizacja sprzętu oraz narzędzi, wymagane są sprzęty takie jak autoklawy kosmetyczne. Najlepsze z nich znajdziesz w naszej ofercie na beauty-direct.pl.

Czym są autoklawy kosmetyczne?

Autoklaw to urządzenie zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa higienicznego. Jego głównym zadaniem jest zniwelowanie niebezpiecznych dla zdrowia i higieny mikroorganizmów, czyli sterylizacja produktów medycznych i kosmetycznych. Autoklaw kosmetyczny jest kluczowym elementem wyposażenia gabinetów kosmetycznych, salonów fryzjerskich, studia tatuażu, gabinetów podologicznych, czy też gabinetów SPA.

Jaki autoklaw do salonu kosmetycznego wybrać?

Autoklawy kosmetyczne możemy podzielić na trzy klasy: B, N, S. Od ciebie zależy decyzja, jaki autoklaw do salonu kosmetycznego wybierzesz. Autoklaw parowo-ciśnieniowy używany jest zarówno w branży medycznej, jak i kosmetycznej. Natomiast autoklaw kosmetyczny z drukarką to odpowiedź na wprowadzony obowiązek archiwizowania wszelkich danych z przeprowadzonych z niszczenia drobnoustrojów chorobotwórczych. Do wykonania sterylizacji potrzebujesz niezbędnych akcesoriów i wody destylowanej, jednorazowych woreczków i pasków testowych. Jeśli prowadzisz swój własny gabinet, zadbaj z nami o profesjonalne wyposażenie i spraw, aby sprzęt kosmetyczny zaimponował swoim klientom i zagwarantował im komfort i bezpieczeństwo podczas zabiegów.

Autoklaw kosmetyczny oraz rozwiązania medyczne w tym zakresie, to jedna z naszych propozycji, którą dedykujemy wszystkim profesjonalistom dbającym nie tylko o jakość realizowanych zabiegów, ale przede wszystkim o dobro swoich Klientów. Odpowiednio dobrany sterylizator parowy to gwarancja bezpiecznych, w pełni jałowych, czyli pozbawionych niebezpiecznych dla ludzkiego zdrowia mikroorganizmów i wirusów, narzędzi kosmetycznych oraz medycznych.

Wszędzie tam, gdzie w trosce o dobro klientów lub pacjentów konieczna jest bezwzględna higiena i sterylizacja sprzętu oraz narzędzi, autoklaw, odpowiednio kosmetyczny bądź medyczny, to kluczowy element wyposażenia. Warto w tym miejscu dodać, że przepisy regulujące działalność gabinetów kosmetycznych nakładają obowiązek posiadania w każdym salonie urządzenia, jakim jest właśnie autoklaw kosmetyczny. Podobnie jest w przypadku gabinetów stomatologicznych, salonów fryzjerskich, studia tatuażu, gabinetów podologicznych, czy też gabinetów SPA. Inspekcja Sanitarna regularnie weryfikuje posiadanie wyposażenia, jakim jest profesjonalny sterylizator parowy- autoklaw.

Autoklawy - wszędzie tam, gdzie chcemy zadbać o zdrowie innych

Autoklawy to urządzenia niezbędne nie tylko w szpitalach i placówkach służby zdrowia. To również sprzęt nieodzowny w każdym szanującym się gabinecie stomatologicznym, kosmetycznym czy studiu tatuażu. Korzyści ze stosowania parowych autoklawów klasy B są trojakiego rodzaju. Przede wszystkim, świadczą o profesjonalnym podejściu właściciela gabinetu do świadczonych usług.

Dezynfekcja i sterylizacja w gabinetach kosmetycznych czy stomatologicznych to w dzisiejszych czasach absolutny standard w renomowanych placówkach tego typu. Nie można zapominać również o etycznych aspektach związanych z wyposażeniem gabinetu w wysokiej klasy sprzęt do sterylizacji narzędzi. Wszelkie próby oszczędności w tym zakresie mogą skończyć się tragicznie dla pacjentów i klientów. Narażanie ich na ryzyko zakażenia się chorobami, które nierzadko są nieuleczalne, jest po prostu wysoce niemoralne. Pomijając już fakt, iż ryzykujemy całkowitą utratę reputacji i renomy, na którą nierzadko pracowaliśmy latami. Wreszcie po trzecie, wyposażenie gabinetu w najnowszy sprzęt do sterylizacji może mieć także doskonałe walory marketingowe. Który z klientów nie chciałby korzystać z usług stomatologicznych czy kosmetycznych w placówce, które spełnia wyśrubowane normy higieniczne? Która używa takiego sprzętu do dezynfekcji, jaki stosuje się podczas profesjonalnych operacji chirurgicznych? Która używa autoklawów medycznych najnowszej generacji?

Autoklawy kosmetyczne i medyczne - gwarancja skutecznej sterylizacji i... konkurencyjności

W naszej ofercie znajdziesz nowoczesny autoklaw, idealny do Twojego salonu kosmetycznego, czy też gabinetu lekarskiego. Tego typu sterylizator to gwarancja perfekcyjnego wyjaławiania, czyli zniszczenia wszystkich form niebezpiecznych mikroorganizmów, jakie mogą znajdować się na sprzęcie i narzędziach kosmetycznych, fryzjerskich lub medycznych. Autoklawy kosmetyczne i medyczne to obecnie nie tylko wymóg przepisów prawnych i wyraz troski o zdrowie i bezpieczeństwo Klientów bądź pacjentów. To także... istotny element w budowaniu przewagi konkurencyjnej Twojego salonu lub gabinetu!

Obecnie praktycznie każda osoba korzystająca z usług salonów fryzjerskich i kosmetycznych, zwraca uwagę na sterylność wykorzystywanych tam narzędzi oraz podejście personelu do kwestii higieny. Profesjonalny autoklaw kosmetyczny będzie jasnym komunikatem, że dobro klienta jest dla Ciebie najistotniejsze. To ważny element w budowaniu przewagi konkurencyjnej na rynku.

Obecnie praktycznie każda osoba korzystająca z usług salonów fryzjerskich i kosmetycznych, zwraca uwagę na sterylność wykorzystywanych tam narzędzi oraz podejście personelu do kwestii higieny. Profesjonalny autoklaw kosmetyczny będzie jasnym komunikatem, że dobro klienta jest dla Ciebie najistotniejsze. To ważny element w budowaniu przewagi konkurencyjnej na rynku.

Trzy klasy autoklawów

  • Autoklawy klasy B są najbardziej uniwersalne. Ich działanie bazuje na tzw. próżni wstępnej. Nachodzące po sobie impulsy próżni oraz zastosowanie pary wodnej, doprowadzają do całkowitego usunięcia powietrza. Jest to doskonały sposób sterylizacji, nadający się do każdego rodzaju wsadu. Ta klasa autoklawów określana jest jako najbardziej skuteczna i najczęściej stosowana.
  • Autoklawy klasy N - nie ma tu pompy ciśnieniowej, tylko próżnia termodynamiczna. Urządzenie to można stosować do sterylizacji prostych narzędzi o litej konstrukcji i bez opakowania. Od 2004 r. dopuszcza się używanie go wyłącznie jako sterylizatora pomocniczego.
  • Autoklawy klasy S - technologia tego rodzaju sprzętu przypomina tę z klasy B, jednak jest mniej zaawansowana. Nie wszystkie narzędzia mogą być w nim sterylizowane. Należy stosować się ściśle do wskazówek producenta.

Autoklawy parowo-ciśnieniowe

Jest to aktualnie najlepszy z autoklawów używanych w branży kosmetycznej oraz medycznej. Ten zbudowany z grubych ścian, zamykany hermetycznie autoklaw kosmetyczny i medyczny, wyposażony został w pompę próżniową, manometr odpowiadający za kontrolę ciśnienia wewnątrz urządzenia, termometr wskazujący temperaturę, która w nim panuje, a także w zawór ciśnieniowy zapewniający bezpieczeństwo. Wśród opcjonalnego wyposażenia można spotkać drukarki, wejście USB, kolorowy, dotykowy wyświetlacz, jak również instalację wodno-kanalizacyjną. Ciśnienie, jakie może osiągnąć tego rodzaju autoklaw kosmetyczny / medyczny, podnosi w nim temperaturę do 130 stopni Celsjusza.

Autoklawy kosmetyczne z drukarką

Autoklaw kosmetyczny z drukarką to odpowiedź na wprowadzony obowiązek archiwizowania wszelkich danych z przeprowadzonych sterylizacji. Informacje o dacie, zastosowanym programie, wartością ciśnienia, wysokością temperatury należy przechowywać przez 10 lat. Natomiast testy oraz paski testowe z każdego pakietu przez 5 lat. Dane te możesz każdorazowo spisywać ręcznie do specjalnego zeszytu, bądź też skorzystać z dobrodziejstw techniki i zaopatrzyć się w autoklaw kosmetyczny / medyczny z drukarką. Drukarkę możesz także dokupić oddzielnie, o ile Twój autoklaw posiada możliwość podłączenia jej. Wydrukowanie wszelkich niezbędnych informacji znacznie przyspiesza pracę. Zdecydowanie warto sięgnąć po takie rozwiązanie!

Akcesoria do sterylizacji

Aby poprawnie przeprowadzić sterylizację narzędzi, należy napełnić autoklaw wodą destylowaną. Spośród niezbędnych akcesoriów do sterylizacji, potrzebne będą również rękawy na narzędzia lub łatwiejsze w obsłudze, jednorazowe woreczki oraz paski testowe, które podczas zabiegu sterylizacji zmieniają zabarwienie, dając tym samym pewność o dobrze wykonanej czynności. Wszystko, co niezbędne, znajdziesz w naszej ofercie . Zapraszamy!

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 1756 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-28
Jestem zadowolona, polecam sklep
2024-06-24
Super produkty.
pixel