Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pigmenty do makijażu permanentnego – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

2024-04-17
Pigmenty do makijażu permanentnego – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Pigmenty do makijażu permanentnego – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Aby makijaż permanentny brwi zagwarantował oczekiwane rezultaty, potrzeba spełnienia kilku kryteriów. Należą do nich umiejętności linergistki, wysokiej jakości sprzęt oraz dobre pigmenty. Istotne, by dawały one nie tylko pożądany efekt estetyczny, ale także były bezpieczne dla zdrowia. Dziś podpowiadamy, jak wybrać najlepszy barwnik do makijażu permanentnego brwi.

Makijaż permanentny – nowoczesny sposób podkreślania urody

W najprostszym tłumaczeniu makijaż permanentny polega na aplikacji barwnika pod powierzchnię naskórka za pomocą igły. Zabieg ten można porównać do wykonywania tatuażu. Mikropigmentacja wykonywana jest jednak znacznie płycej. Tę wyjątkową technikę wykorzystuje się obecnie do podkreślania nie tylko brwi, ale także ust, a nawet linii rzęs. Makijaż permanentny cieszy się rosnącą popularnością, co sprawia, że salony oferujące taką usługę przeżywają obecnie prawdziwy boom. Mogąc pochwalić się doświadczeniem, prestiżowymi kursami oraz preparatami najwyższej jakości, specjalistka od makijażu permanentnego brwi – czyli linergistka – nie musi martwić się o napływ klientów. Szczególnie dużą popularnością cieszy się nieprzerwanie makijaż permanentny brwi.

Barwniki do makijażu permanentnego brwi – rodzaje i skład

Barwniki do makijażu permanentnego brwi można podzielić na organiczne, wytwarzane w oparciu o łańcuchy atomowe węgla, a także nieorganiczne, które pozyskuje się ze skał, minerałów lub na drodze syntezy laboratoryjnej. Ich cechy to lekko przytłumione odcienie oraz matowe wykończenie. Pigmenty nieorganiczne utrzymują się również dłużej niż organiczne. Obydwa rodzaje pigmentów znajdują dla siebie zastosowanie – przykładowo, w przypadku makijażu permanentnego ust większość klientek oczekuje delikatnego efektu, który zapewnią im barwniki organiczne. Nieorganiczne pigmenty to natomiast idealny wybór dla makijażu brwi. Co jeszcze możemy znaleźć w składzie pigmentów do makijażu permanentnego? Zawierają one m.in. wodę, glicerynę, wyciągi roślinne, konserwanty, alkohole nośnikowe, substancje wiążące. Należy zaznaczyć, że atestowane barwniki do makijażu permanentnego są całkowicie bezpieczne dla zdrowia.

Jak wykonywany jest makijaż permanentny brwi?

Zabieg makijażu permanentnego przebiega w kilku krokach:

  1. Konsultacja: Przed zabiegiem odbywa się konsultacja z profesjonalistą, który ocenia kształt twarzy, kolor skóry i włosów oraz preferencje klienta dotyczące kształtu i stylu brwi.
  2. Przygotowanie: Obszar wokół brwi jest dokładnie oczyszczany i dezynfekowany.
  3. Wybór pigmentu: linergistka wraz z klientką dobiera odpowiedni kolor pigmentu, który będzie najbardziej zgodny z naturalnym kolorem włosów i skóry.
  4. Kreślenie kształtu: Za pomocą specjalnych ołówków lub markerów na skórze jest kreślony kształt brwi. Klientka ma możliwość zaakceptowania lub zmiany tego kształtu przed rozpoczęciem procedury.
  5. Wprowadzanie pigmentu:  Z użyciem urządzenia z igłą pigment jest wprowadzany pod skórę. Profesjonalista dokładnie wypełnia wyznaczony obszar skóry pigmentem, aby uzyskać pożądany kształt i kolor brwi.
  6. Utrwalenie: Po zakończeniu procedury zazwyczaj wymagany jest krótki czas odpoczynku, aby dać skórze możliwość zagojenia. W zależności od instrukcji specjalisty, klientka może być zobowiązana do powtórzenia procedury po kilku tygodniach w celu wzmocnienia koloru i trwałości makijażu.

Pigmenty do makijażu permanentnego: jakie wybierać?

Nietrudno domyślić się, że wybór permanentnych pigmentów jest obecnie ogromny. Na rynku znalazło się już kilku liderów w tej kategorii – należą do nich m.in. Pigmenty ART PMU i Bioevolution Qline Pro. Bioevolution Qline Pro to seria wyjątkowych pigmentów do makijażu permanentnego, która została doceniona dzięki niesamowitej trwałości. W ofercie znajdują się barwniki do makijażu brwi, ale także ust – niezwykle bogata paleta kolorów pozwala sprostać oczekiwaniom bardzo zróżnicowanych klientów. Specjaliści cenią te atestowane barwniki do makijażu permanentnego także za prostotę użytkowania. Produkty Bioevolution Qline Pro bywają często zestawiane z równie kultowymi pigmentami ART PMU. Warto zwrócić uwagę, że pigmenty Bioevolution Qline Pro są zdecydowanie bardziej kojarzone z delikatnymi i bezpiecznymi składami, a także ekstremalną trwałością efektu. Obydwie marki oferują szerokie palety kolorów, jednak studiując opinie fachowców, marka Bioevolution Qline Pro pada zdecydowanie częściej niż pigmenty ART PMU. Oczywiście, ostateczny wybór warto uzależnić od preferencji i oczekiwanych efektów. W Beauty Direct znajdziecie Państwo ogromny wybór pigmentów Bioevolution Qline Pro, które cieszą się fantastycznymi opiniami świata kosmetycznego. Atestowane barwniki zakupicie Państwo u nas w atrakcyjnych cenach.

Dobre barwniki do makijażu permanentnego: gwarancja trwałego efektu

Dobór odpowiednich pigmentów do makijażu permanentnego brwi to ważna składowa fantastycznego efektu, który zadowoli Twoją klientkę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą profesjonalnych pigmentów, które uzyskują szczególnie dobre recenzje. Z odpowiednimi barwnikami Twoje usługi znacznie zyskają na jakości!

Polecane

pixel