Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jakie kolczyki po przekłuciu uszu wybrać?

2024-05-27
Jakie kolczyki po przekłuciu uszu wybrać?

Po przekłuciu uszu tkanka ucha jest bardzo wrażliwa, dlatego trzeba o nią odpowiednio dbać. Jakie kolczyki będą najlepsze bezpośrednio po zabiegu przekłucia?

Jakie kolczyki po przekłuciu uszu wybrać?

Kolczyki to ciekawy element ozdobny, który wybiera wiele kobiet. Dzięki nowoczesnej technologii przekłucie uszu nie jest zabiegiem skomplikowanym, jednak należy pamiętać o tym, aby zaraz po jego wykonaniu odpowiednio zadbać o uszy. Jednym z elementów, na które trzeba zwrócić uwagę, jest wybór odpowiednich kolczyków na początku. Jakie kolczyki wybrać bezpośrednio po zabiegu przekłucia uszu?

Dlaczego ważny jest wybór odpowiednich kolczyków po przebiciu uszu?

Samo przekłucie uszu nie jest zabiegiem skomplikowanym i szczególnie bolesnym. Płatek ucha nie zawiera zbyt wielu receptorów nerwowych, a przy tym zabiegowi zazwyczaj nie towarzyszy krwawienie, można go więc przeprowadzić szybko i bez długotrwałego przygotowania. Mimo wszystko należy zadbać o to, aby niewielka rana zagoiła się prawidłowo i nie doszło do zakażenia, gdyż wtedy mogą pojawić się bolesne i nieprzyjemne konsekwencje. Dlatego dla bezpieczeństwa najlepiej korzystać z usług profesjonalisty, dbającego o pełną sterylność narzędzi. Warto również zastanowić się nad tym, jakie kolczyki po przekłuciu uszu wybrać, aby nie uszkodziły podrażnionych tkanek.

Jakie są kryteria, którymi należy się kierować przy wyborze kolczyków po przekłuciu uszu?

Wiesz już, że dobór pierwszych kolczyków po przekłuciu jest istotny ze względów bezpieczeństwa. Założone bezpośrednio po zabiegu przekłucia kolczyki do uszu powinny być wykonane z materiałów, które umożliwią jak najszybsze zagojenie się rany. Istnieje kilka kryteriów, które powinnaś wziąć pod uwagę, zanim zdecydujesz się na dobór ozdób.

Bezpieczeństwo i higiena

Choć rana w uchu po przekłuciu jest niewielka, proces gojenia może trwać nawet 3-4 tygodnie. W tym okresie szczególnie trzeba dbać o to, aby w okolice rany nie wdało się żadne zabrudzenie, które mogłoby doprowadzić do rozwoju zakażenia. Po zabiegu warto przestrzegać następujących zaleceń:

  • nie dotykać uszu brudnymi rękoma;
  • dokładnie przemywać uszy w miejscu przekłucia dwa razy dziennie; do tego celu najlepiej wykorzystać łagodne waciki Blomdahl Piercing Aftercare (pamiętaj, aby używać nowego wacika do każdego ucha);
  • nie wyjmować kolczyków z uszu podczas mycia;
  • podczas kąpieli lub mycia włosów można przemyć uszy mydłem w płynie/szamponem, następnie spłukać pod bieżącą wodą i osuszyć jednorazowymi chusteczkami;
  • należy zachować szczególną ostrożność podczas zakładania lub zdejmowania ubrań przez głowę, aby nie zahaczyć o kolczyk.

Materiały i jakość 

Pierwsze kolczyki po przekłuciu mają kontakt z przekłutą tkanką, dlatego na początek stosuje się tzw. kolczyki lecznicze, charakteryzujące się grubszym sztyftem. Materiał wykonania kolczyków jest bardzo ważny ze względu na ryzyko wystąpienia alergii. Trzeba być szczególnie uważnym w przypadku uczulenia na nikiel, które może rozwinąć się w wyniku ciągłego kontaktu z biżuterią. Alergii na nikiel nie można wyleczyć, dlatego należy unikać kontaktu z metalami, które zawierają ten składnik. Jest to niestety bardzo trudne, ponieważ większość metali szlachetnych, zawiera choćby mikroilości niklu. Jedynym rozwiązaniem jest wybór kolczyków hipoalergicznych. Marka Blomdahl Medical opracowała kolczyki przyjazne dla wrażliwej skóry, wykonane z plastiku medycznego lub tytanu medycznego z 0% zawartością niklu.Na początek sprawdzą się kolczyki wykonane z tytanu medycznego. Dobrą opcją będą kolczyki z naturalnego tytanu medycznego, które zmniejszają ryzyko wystąpienia alergii i związanych z tym konsekwencji. Jako pierwsze kolczyki po przekłuciu sprawdzą się także kolczyki złote z tytanu medycznego, które nie wykazują dużego ryzyka wystąpienia uczulenia.

Styl i preferencje

Kolczyki powinnaś dobrać oczywiście zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Szeroki wybór ozdób pozwoli ci wybrać produkty, które staną się idealnym dodatkiem do twojego stylu ubierania.

Ceny i dostępność

Zanim zamówisz kolczyki, sprawdź, czy wybrany model jest dostępny w sklepie oraz, czy jego cena dostosowana jest do budżetu, przeznaczonego na ozdoby.

Jak dbać o kolczyki po przekłuciu uszu?

Po przekłuciu uszu zwróć uwagę także na to, czy kolczyki nie zmieniają koloru. Pielęgnację kolczyków najlepiej wykonywać zgodnie z zaleceniami producenta. Czyszczenie i konserwacja powinna odbywać się w taki sposób, aby uwzględnić bezpieczeństwo dla materiału, z jakiego wykonana jest ozdoba.

Jak długo nosić kolczyki po przekłuciu?

Zastanawiasz się, kiedy zmienić kolczyki po przebiciu uszu? Pierwsze kolczyki po przebiciu zaleca się nosić przez około 6 tygodni. Po tym okresie powinnaś wymienić kolczyki przekłuciowe na takie z cieńszym sztyftem, który jest delikatniejszy i zapewnia lepszą wentylację ucha. Podczas zmiany kolczyków musisz szczególnie zadbać o higienę i pamiętać, aby na siłę nie dociskać zatyczki do płatka ucha.

Kiedy można zdjąć kolczyki po przekłuciu?

Cały proces gojenia uszu po przekłuciu trwa około roku. Po pierwszej wymianie należy przez cały czas nosić kolczyki hipoalergiczne, najlepiej wykonane z tytanu medycznego. Po całkowitym zagojeniu można wymienić kolczyki, choć w dalszym ciągu zaleca się wybierać kolczyki hipoalergiczne z plastiku medycznego.

Polecane

pixel