Epilacja

JAK WYKONAĆ ZABIEG EPILACJI? JAK WYKONAĆ ZABIEG ZAMYKANIA NACZYNEK?
Jak wykonać zabieg epilacji? Jak wykonać zabieg zamykania naczynek?

Przystąpienie do zabiegu

Zdejmij metalowe elementy, np. biżuterię. Oczyść i zdezynfekuj miejsce poddawane zabiegowi. Wybierz odpowiednią igłę do zabiegu. Celem dobrego rozpoznania ustawień i nie wywołania przykrych wrażeń u klientki, należy rozpocząć od wartości średnich.

Zamykanie naczynek

W naszym klimacie naczynka krwionośne najkorzystniej jest zamykać na jesieni lub na wiosnę. Istotne jest aby nie było zbyt zimno ani zbyt gorąco, ponieważ mróz czy upał powodują, że kruche naczynka szybciej pękają. 

Igłę dobieramy do wielkości naczynka, im większe tym grubszej igły możemy użyć. Malutkie, cienkie, płytko umiejscowione "pajączki" zamykamy zwykle igłą w rozmiarze 2 lub 3. Do zamykania naczynek najwygodniejsze są igły typu Ballet, ostro zakończone. Takie zakończenie igły, ułatwia wkłucie się w naczynko. Igły typu Uniprobe, tępo zakończone, są wygodniejsze do usuwania owłosienia. Tym niemniej zabieg zamykania naczynek czy usuwania owłosienie można poprawnie wykonać zarówno igłą Ballet jak i igłą Uniprobe. 

Ustawienia na aparacie należy dobrać do wielkości naczynka i rodzaju skóry (jej grubości) oraz głębokości na której naczynko jest umiejscowione. Najszybciej i najprościej zamyka się niewielkie "pajączki", płytko umiejscowione. Na takich naczynkach warto ćwiczyć początkowo ich zamykanie. Aby dobrze zamykać naczynka trzeba nabrać wprawy, którą daje praktyka, czyli zamykanie naczynek np. na sobie, najlepiej w miejscu mało widocznym, np. wewnętrzna strona ud, okolice kostki (przy stopie). 

Bardzo ogólnie - im dłuższy czas chcemy wybrać, tym mniejszy prąd powinniśmy ustawić - i odwrotnie - im większy prąd chcemy ustawić, tym krótszy czas powinniśmy wybrać. Obrazując, jeśli wybierzemy długi czas i ustawimy duży prąd - to najpewniej spowodujemy poparzenie w obrębie igły. 

Przy odpowiednio dobranym czasie i prądzie, po wkłuciu się w naczynko i "puszczeniu" impulsu (prądu) - gołym okiem widzimy jak krew wewnątrz naczynka "gotuje się" (koaguluje) a pisząc obrazowo, widzimy jak naczynko jaśnieje. 

Najpopularniejsze rodzaje naczynek, z którymi trafiają klienci to tzw. "pajączki". Ten typ naczynek możemy zamknąć na conajmniej kilka sposobów. Najpopularniejsze to: wkłuwanie się od zewnątrz (od zakończeń) lub wkłucie się po środku "pajączka". Można też wkłuwać się po kilka razy, za każdym razem zaczynając tam, dokąd zamknęliśmy naczynko przy pierwszym czy kolejnym wkłuciu. Jeśli chcemy wkłuć się raz to zwykle musimy wybrać dłuższy czas ale mały prąd. Jeśli wkłuwamy się kilka razy to możemy ustawić krótszy czas ale nieco większy prąd. Gdyby zdarzyło się, że wybierzemy za krótki czas i za mały prąd, naczynko nie zamknie się i może dojść do lekkiego krwawienia. 

Przed zabiegiem skórę dezynfekuje się płynem, po zakończonym zabiegu nie wolno się opalać do czasu zagojenia (7-14 dni), nie używać drażniących kosmetyków, peelingów, itp. Nie należy skóry smarować maściami, itp. Nie powinno nosić się obciskających ubrań w miejscu poddanym zabiegowi, w tym uciskających rajstop czy podkolanówek/skarpetek.

Ogniskowy rumień i obrzęk zwykle ustępuje w ciągu kilku godzin po zabiegu.

Usuwanie owłosienia:

Rozmiar igły dobieramy do grubości włosa. Im większy włos, tym grubszej igły możemy użyć. W naszym klimacie najpopularniejszy rozmiar od 2-4. Igłę w mieszek włosowy wprowadzamy pod takim kątem, pod jakim wyrasta włos ze skóry, najlepiej od spodu włosa. Igła odpowiednio wprowadzona w kanał mieszka nie powoduje bólu, kłucia, czy innych nieprzyjemnych odczuć, wprowadzamy ją do momentu poczucia lekkiego oporu, oznacza to, że dotarliśmy do cebulki, wtedy puszczamy impuls / prąd. Jeśli wprowadzanie igły boli lub kłuje oznacza to, że wprowadzamy igłę obok mieszka włosowego.

W mieszku włosowym aż do brodawki umieszczamy miniaturową sondę w postaci igły, przez którą płynie prąd. W czasie tego procesu do brodawki dostarczany jest na kilka sekund prąd. 

Po zabiegu igłę delikatnie wyjmuje się z mieszka włosowego, a następnie za pomocą pęsety łatwo i bezboleśnie wyjmuje włos. Impuls elektryczny powoduje trwałe uszkodzenie macierzy włosa, w efekcie czego włosy przestają rosnąć. 

Ogniskowy rumień i obrzęk zwykle ustępuje w ciągu kilku godzin po zabiegu.

Rodzaje Epilatorów produkcji Biomak - kliknij 

Metody pracy wykorzystywane w epilatorach firmy Biomak:

- TERMOLIZA
- ELEKTROLIZA
- METODA BLEND
- KOAGULACJA

W kosmetyce Epilatory, znajdują swoje zastosowanie przy:
- usuwaniu nadmiernego owłosienia
- zamykaniu rozszerzonych naczynek krwionośnych /teleangiektazji/
- usuwaniu naczyniaków rubinowych i gwiaździstych
- usuwaniu brodawek (wirusowych i płaskich)
- usuwaniu włókniaków miękkich
- usuwaniu prosaków

TERMOLIZA (EP101, EP200, EP300, EP400) - wykorzystuje prąd zmienny o wysokiej częstotliwości. Przepływający prąd wytwarza w cebulce włosa efekt termo - koagulacyjny, powodując jej zniszczenie, poprzez ścięcie białka. Termoliza pozwala usunąć włosy cienkie i pozbawione barwnika.

Metoda ta idealnie nadaje się też do zamykania naczyń krwionośnych, przepływ prądu wielkiej częstotliwości przez naczynko koaguluje je – ścina krew.

Metoda jest szybka i bardzo skuteczna.

ELEKTROLIZA (EP200) - skuteczna metoda epilacji z wykorzystaniem prądu galwanicznego, czyli prądu stałego o niskim natężeniu. Prąd wprowadzony do mieszka włosowego powoduje wytworzenie sody kaustycznej, która niszczy komórki rozrodcze włosa. Zabieg wykonywany jest ujemnym prądem stałym, wywołującym chemiczny odczyn zasadowy niszczący tkankę cebulki włosowej.

Zaletą elektrolizy jest skuteczne leczenie również zniekształconych mieszków włosowych, uszkodzonych przez np. domowe metody depilacji takie jak depilatory elektryczne, golarki oraz niewłaściwie wykonywaną depilację woskiem.

Pozwala na trwałe usunięcie każdego rodzaju włosa niezależnie od jego koloru oraz od fototypu skóry.

METODA BLEND (EP200) - stosuje się prąd galwaniczny i prąd wielkiej częstotliwości. W wyniku tej metody dochodzi jednocześnie do termicznego i chemicznego uszkodzenia cebulki włosa (macierzy i brodawki).

Zastosowanie prądu galwanicznego powoduje, że zabieg usuwania włosów jest mniej bolesny i aseptyczny a podczas usuwania naczynek nie dochodzi do krwawienia. Czas zabiegu jest nieco dłuższy niż przy termolizie. Jest to metoda najbardziej skuteczna szczególnie w przypadku włosów grubych i zdeformowanych. 

KOAGULACJA (EP300, EP400) - elektrokoagulacja jest zabiegiem polegającym na wykorzystaniu właściwości prądu elektrycznego wysokiej częstotliwości, który przepływając przez odpowiednie elektrody, wytwarza ciepło powodujące koagulację białka tkankowego.

Zabieg elektrokoagulacji jest bardzo bezpieczny, krótki i odbywa się bez zbytniej uciążliwości i potrzeby ograniczenia obowiązków zawodowych. Jest to metoda bezinwazyjna a w czasie zabiegu nie dochodzi do krwawienia.

Przeciwwskazania do zabiegów:
- rozrusznik serca
- metalowe części w organizmie
- nowotwory i stany po leczeniu nowotworów epilepsja
- zaburzenia krążenia i krzepnięcia nieuregulowana cukrzyca
- zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry
- tendencje do tworzenia się keloidów (blizn przerosłych)
- ciąża
- trądzik różowaty, młodzieńczy
- choroby tarczycy

Czynniki powodujące powstawanie rozszerzonych naczyń krwionośnych:

- zewnętrzne (mróz, wiatr, chlorowana woda, nagła zmiana temperatury, nieodpowiednia pielęgnacja, światło słoneczne, sztuczne źródła ciepła, wysiłek fizyczny, ostre przyprawy, stres, alkohol i używki)

- wewnętrzne (zaburzona gospodarka hormonalna, uwarunkowania genetyczne).

Zabieg elektrokoagulacji naczyń jest zabiegiem sezonowym i najlepiej wykonać w okresie wiosny i jesieni. 

Polecane

Epilator Koagulator EP 300

Epilator Koagulator EP 300

1 099,00 PLN brutto/1szt.109900 pkt.
Epilator BLEND EP 200

Epilator BLEND EP 200

1 999,00 PLN brutto/1szt.199900 pkt.
Epilator EP 103

Epilator EP 103

899,00 PLN brutto/1szt.89900 pkt.
Igła - igły Ballet do epilatora

Igła - igły Ballet do epilatora

8,90 PLN brutto/1szt.890 pkt.
Igła - Igły Uniprobe do epilatora

Igła - Igły Uniprobe do epilatora

6,90 PLN brutto/1szt.690 pkt.
Epilator Koagulator EP 400

Epilator Koagulator EP 400

1 599,00 PLN brutto/1szt.159900 pkt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 1667 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-13
Produkt bardzo dobrej jakości. Transakcja zrealizowana błyskawicznie. Polecam
2024-03-11
wszystko OK
pixel